Spajić: Imamo većinu, Bečić na čelu Skupštine, ZBCG definitivno neće biti u Vladi
Glavni odbor Pokreta Evropa sad donio je odluku da podrži prijedlog mandatara Milojka Spajića u vezi sa konstituisanjem 44. Vlade.

Predsjednik Evrope sad i mandatar Milojko Spajić rekao je nakon večerašnje sjednice Glavnog odbora stranke da imaju skupštinsku većinu za formiranje nove vlade.
“Par članova Glavnog odbora bilo protiv predloženog formiranja vlade i par članova koji su bili uzdržani.Očekem podršku 44 poslanika za formiranje nove vlade, a definitivno je da savez “Za budućnost Crne Gore” neće biti dio nove vlade. Oni su odbili čak pet naših ponuda, pa prihvatili odjednom, o čemu se radi tu”, kazao je Spajić.
Naglasio je i da je lider Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić novi predsjednik parlamenta.
“Vrijeme je da se bavimo ozbiljnim stvarima, a ne trivijalnim temama koje smo vidjeli u pojedinim medijima”, kazao je Spajić.
Kako se navodi, GO je podržao formiranje Vlade sa političkim subjektima koji su podržali Milojka Spajića za mandatara na konsultacijama kod Predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.
Pri sadašnjem stanju, dio nove vlade pored PES-a, Demokratske Crne Gore, stranaka manje brojnih naroda, činiće i SNP Crne Gore.
Sjednica Glavnog odbora počela je oko 17 časova u podgoričkom Hotelu Cue. Javnost je obaviještena o odluci GO više od šest sati nakon početka sjednice.
Sinoć je sa poslanicima te partije razgovarao mandatar i lider stranke Milojko Spajić, a nakon sastanka je saopšteno da postoji apsolutna saglasnost oko formiranja nove vlade. Generalni sekretar Pokreta “Evropa sad” Boris Pejović saopštio je kasno sinoć novinarima, da među poslanicima te stranke postoji apsolutna saglasnost oko formiranja 44. vlade, te da će poštovati odluku organa PES-a.
“Oko toga nije bilo dileme, jedino su to mediji malo podgrijali”, kazao je Pejović nakon sinoć održanog sastanka Kluba poslanika sa mandatarom Milojkom Spajićem.Demantovao je neke medijske navode i saopštio da sastanku, iz opravdanih razloga, nije prisustvovala jedino poslanica Maida Gorčević.
Na mreži X sinoć se oglasio i sam Spajić, riječima “jedinstveno grabimo ka Evropi sad 2, minimalne penzije 450 eura, (prosječne 600 eura), minimalne zarade 700 eura (prosječne 1.000 eura). Uz to je objavio i fotografiju sa sastanka.
Spajić je kolege poslanike iz partije sinoć informisao kako će izgledati nova Vlada Crne Gore, ko će je činiti i koji će joj biti glavni prioriteti.
Na sastanak nijesu bili pozvani predstavnici CIVIS-a i Ujedinjene Crne Gore, koji sa mandatarom pregovaraju odvojeno. portal standard
0 Komentara