Ekonomija

Lakićević:Očekujemo dobru posjećenost u postsezoni

(15 riječi)

Trenutno u Tivtu boravi 9028 gostiju, što znači da smo na istom nivou kao prošle godine, kaže direktorica Turističke organizacije Nina Lakičević.

Ipak, ističe ona, hotelski smještaj već duži vremenski period bilježi izuzetan rast i bolju popunjenost u odnosu na prethodnu godinu dok mali zaostataku u odnosu na prošlu godinu ( 2 – 3 odsto),  bilježe   kada je u pitanju individualan smještaj, saopštila je Agencija mnews.

“Ipak statistike i brojke kada se posmatra period od početka godine do sada govore o tome da je 2023. godina sa kojom možemo da budemo izuzetno zadovoljni i  nadam se da ćemo nastaviti do kraja da bilježimo pozitivne rezultate kada je riječ o posjeti “kaže Lakičević.

Ona ističe da očekuju dobru posjetu i u postsezoni a da im u prilog idu podaci koji ukazuju na  dobar buking za taj period.

“Prema našim podacima, Izdavaoci smještaja su već sada popunili svoje kapacitete tokom cijelog septembra ali i za veći dio oktobra”.

Ona dodaje da je Tivat grad u kojem se uvijek nešto dešava pa je tako ovih dana aktuelan Festival dječijeg folklora “Kolo bez granica” koji okuplja ansamble iz Crne Gore i regiona. Još uvijek traje festival Purgatorije, do 31. Avgusta kao i Bućarska olimpijada, ali to ne znači da je to kraj kada su događaji i manifestacije u pitanju.

“I septembar će biti bogat događajima i manifestacijama. Imaćemo bućarski turnir, 13. Septembra Udruženje slijepih organizuje koncert Miroslava Ilića, ali imaćemo i niz drugih dešavanja. Već sada radimo na osmišljavanju programa i za ostale mjesece kao i pripremu novogodišnjeg programa koji će u Tivtu biti tri večeri” zaključuje Lakičević.

B.P.



0 Komentara

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.