''Dakle, Srbija preko svojih (kvazi)intelektualaca bilda kult rusofilije, koji oduvijek postoji i koji je tako izmiksan sa putinofilijom doveo do toga da većima Srba ljubi Rusiju, više jače i bolje od Bjelorusa. I taj podanički mentalitet ne smeta profesorima, ali im eto smetaju univerzalne civilizacijske vrijednosti''
Iz ove civilizacijske kaljuge ne može nas dići postojeća politička elita. Zato nam treba nova partija, partija koju će činiti oni koji u srcu nose ovu zemlju
Crna Gora nikada neće biti Srbija niti će polagati račune i raditi za interese Srbije, već za dobrobit sopstvenih interesa.Vidimo se u Evropi, pod uslovom da Srbija do Evrope i stigne...
Najveći problem je omalovažavanje naše matične države Crne Gore, negiranje nacije i prekrajanje istorije na šta Nacionalni savjet ne reaguje. Mi smo građani Srbije, ali mi smo Crnogorci i želimo na najbolji način da budemo predstavnici Crne Gore u Srbiji koji će spajati dvije države, ali i međusobno se poštovati


















