Društvo

U Piperima vandali oskrnavili obilježje Titu

(15 riječi)

Nepoznate osobe oskrnavile su obnovljeno spomen-obilježje podignuto nekadašnjem predsjedniku Jugoslavije Josipu Brozu Titu na brdu Vežešnik u Piperima.

Natpis Tito postavljen je davne 1976. godine. To je djelo Gojka Minića, učitelja, sa učenicima. Natpis je kasnije dva puta obnavljala omladina sela, a krajem juna je to uradio Balša Dragićević.

Ovo neformalno spomen-obilježje podigao je svojevremeno pionirski odred “Radomir Raco Božović” u kojem su bili učenici OŠ Vojin Popović i kojim je rukovodio Minić.

FOTO: CDM

Obnavljanje natpisa je sa terase kuće pažljivo pratio stari učitelj uz kratak komentar “ovo mora da su moji đaci”.

Natpis je napravljen slaganjem kamena na skoro nepristupačnom dijelu Vežešnika.

Ovih natpisa nekada je bilo svuda po bivšoj Jugoslaviji i samo rijetki su opstali. Među njima je i spomen-obilježje na Vežešniku koje nikada nije devastirano, ali nije ni upisano u registre spomeničkog nasleđa. (izvor:CDM)



0 Komentara

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.