U fokusu

Sljedbenici Rista Radovića nijesu vjernici...

(15 riječi)

U situaciji ekonomske, socijalne, humanitarne recesije i lomova, đe je prioritet kako preživjeti i sačuvati sebe i porodicu, mi se svako jutro budimo sa porukama moračkog monstruma, neotesanog Irineja ili nekog beogradskog uličara, koji nam prijete litijama, energičnom zaštitom ugroženih Srba, odbranom svetinja, otkopavanjem oružja, slanjem vojske ka granicama Crne Gore i slično.

(Foto: RTCG)


Piše

Nikola Belada, predsjednik Crnogorskog zbora

Vrijeme će pokazati da je usvajanje Zakona o slobodi vjeroispovijesti i pravnom položaju vjerskih zajednica krajem decembra 2019. predstavljalo spas za državu Crnu Goru.

Prvo i najvažnije, razotkriven je i trenutno zaustavljen trend prevage duhovnog nad svjetovnim, odnosno pretvaranje Crne Gore u teokratsku državu, na čelu sa Ristom Radovićem. Istina, i do sada je crkva SPC u pojedinim primorskim opštinama faktički vršila vlast, ali to niko nije želio da komentariše niti konstatuje.

Drugo i ne manje značajno je to što događaji u posljednja tri mjeseca jasno ukazuju koliko je duboko i gotovo u svim sferama SPC ušla u institucije sistema. Otkrivaju se i identifikuju pojedinci, grupe, udruženja koja su u direktnoj vezi sa djelovanjem SPC.

Dalje, za navedeni period od posljednjih nekoliko mjeseci, više je iznijeto činjenica, dokaza, argumenata o zlodjelima SPC prema Crnoj Gori nego u posljednjih 30 godina.

ČETNIŠTVO JEDNAKO FAŠIZMU

Ono što je posebno značajno ostaju pisani tragovi djelovanja svakog pojedinca ili grupe, što je dugoročno veoma značajno, kada se sa istorijske distance budu davale ocjene, analize događaja i ponovnog buđenja fašizma u Crnoj Gori u 21. vijeku.

Potpuno ću se složiti sa ocjenom prof. Milenka Perovića da je četništvo jednako fašizmu.

Možete samo zamisliti kako će u narednih 10 godina djelovati potpisi pristalica Rista Radovića u suludom naumu nestajanja jedne države i jednog naroda.

U ovom trenutku, Crna Gora je poligon za klerofašizam, četništvo, velikosrpski nacionalizam, otimanje teritorija, negiranje crnogorskog naroda, uvođenje svetosavlja u duhovnost ovog naroda, propagandni psihološki rat, manipulaciju narodom (posebno ranjivom populacijom), lažima.

Uostalom, „otac srpske nacije" izjavio je da je državni interes Srbije laž. Kad se tome dodaju obaveze SPC, po zadacima iz 1844, 1989, 2011. i 2019. godine, realno u tim uslovima teško je sačuvati zdrav razum i državu.

Uz strateške programske obaveze, Risto Radović zna kako držati tenzije i narod na okupu. Uz poštovanje istinskih vjernika, sljedbenici Rista Radovića nijesu vjernici, već hipnotisani, prevareni i zaluđeni narod.

No, da se vratimo na dalje aktivnosti poglavara i pretedenta na mjesto šefa države Crne Gore. Još nije osvojio Lovćen (koji mora biti leglo okupljanja posrbica), pa traži lokaciju za obnovu kapele Karađorđevića i uz dobre pomagače i idolopoklonike želi što prije podići kapelu, ali zaboravlja da je '90-ih godina u uslovima ratne opasnosti Lovćen spašen od povampirene četničke rulje, zahvaljujući djelovanju „Lovćenskih straža".

PRIJETE LITIJAMA I OTKOPAVANJEM ORUŽJA

Ova država je dozvolila Ristu Radoviću da toliko išara Crnu Goru vjerskim obilježjima, da jednostavno ne postoji mjesto duž cijele Crne Gore koje vas ne upozorava da je ovo zemlja vjernika, isposnika, zaštitnika svetinja i mučenika ravnih Isusu Hristu.

Razlika je samo u tome što otac Risto Radović uživa u svim blagodetima ove države, milijarde eura uze od ove države, izgradi ekonomsku imperiju u Crnoj Gori, ne propuštajući niti jedan pogodni trenutak da se posprda na račun Crnogoraca i države Crne Gore.

U situaciji ekonomske, socijalne, humanitarne recesije i lomova, đe je prioritet kako preživjeti i sačuvati sebe i porodicu, mi se svako jutro budimo sa porukama moračkog monstruma, neotesanog Irineja ili nekog beogradskog uličara, koji nam prijete litijama, energičnom zaštitom ugroženih Srba, odbranom svetinja, otkopavanjem oružja, slanjem vojske ka granicama Crne Gore i slično. Da tačno preciziramo fenomen ugroženosti Srba u Crnoj Gori jedinstven u svom poimanju, obrazloženju i apsurdnosti.

sljedbenici Rista Radovića nijesu vjernici, već hipnotisani, prevareni i zaluđeni narod.

Dakle, srpsko pitanje u Crnoj Gori biće riješeno kad nestane Crnogoraca.

Svi značajni činioci u međunarodnoj zajednici moraju biti upoznati sa ovim namjerama SPC, uz obilje dokumentacije koja treba da potvrdi ovu tezu. Nije jasno zašto ova država ne obavijesti relevantne evropske i američke adrese o ovoj namjeri i zadatku SPC i zatraži međunarodnu pomoć u pokušaju istrijebljenja, posrbljavanja, ucjene, jednom riječju duhovnog genocida nad jednim narodom.

Namjera je jasna stvoriti haos, bezakonje, nasilničko ponašanje, nepoštovanje pravnog poretka države Crne Gore, koristiti đecu i mlade osobe kao štit u svom destruktivnom djelovanju po Crnoj Gori. Pritom je Bogom dan i poželjan pitki slogan „Ne damo svetinje".

Crnogorski zbor nema dilemu što treba raditi i što će se raditi nakon ukidanja mjera NKT-a. Dobili smo podršku od članstva da četvrkom i neđeljom organizujemo zborove u mnogim gradovima Crne Gore. Na zborovima ćemo dati podršku primjeni Zakona o slobodi vjeroispovijesti i pravnom položaju vjerskih zajednica. Takođe ćemo argumentovano iznijeti podatke koji ukazuju da se radi o zakonu koji je u skladu sa međunarodnim standardima.

Na zbor će biti pozvani članovi, Crnogorci i svi građani kojima je interes država Crna Gore. Zborovi će se održavati u blizini hramova. Za očekivati je i prisustvo u hramovima Rista Radovića i njegovih vojnika, pa eto i prilike da i jedni i drugi izađemo na crtu.

Mi smo spremni, bez obzira koliko nas je brojčano. Naša snaga je argumentacija i zaštita postojanja evropske Crne Gore, a najave SPC (otkopavanje oružja i okupljanja preko sto hiljada osoba) uopšte nijesu razlog naše zabrinutosti.

U ovom trenutku, Crna Gora je poligon za klerofašizam, četništvo, velikosrpski nacionalizam, otimanje teritorija, negiranje crnogorskog naroda, uvođenje svetosavlja u duhovnost ovog naroda, propagandni psihološki rat, manipulaciju narodom.

Izvor: Dnevne novine 



Povezani članci...

16 Komentara

9xqwt Postavljeno 05-07-2025 07:48:22

buy amoxicillin paypal - buy amoxicillin without prescription buy amoxil without prescription

Odgovori ⇾

i173s Postavljeno 03-07-2025 22:44:36

where can i buy ed pills - buy ed pills medication best place to buy ed pills online

Odgovori ⇾

yoni1 Postavljeno 02-07-2025 19:50:22

cheap deltasone - apreplson.com prednisone 20mg canada

Odgovori ⇾

hmcyb Postavljeno 30-06-2025 23:19:53

purchase mobic generic - https://moboxsin.com/ meloxicam 15mg uk

Odgovori ⇾

7g4jp Postavljeno 29-06-2025 01:35:24

coumadin sale - anticoagulant cozaar usa

Odgovori ⇾

xc1f0 Postavljeno 27-06-2025 16:06:35

order nexium 40mg online cheap - https://anexamate.com/ buy esomeprazole 40mg pills

Odgovori ⇾

06nlv Postavljeno 26-06-2025 00:22:50

purchase augmentin generic - atbioinfo ampicillin us

Odgovori ⇾

29vt6 Postavljeno 24-06-2025 05:04:27

order zithromax - nebivolol pills buy nebivolol 5mg without prescription

Odgovori ⇾

fgnnw Postavljeno 22-06-2025 02:05:12

buy amoxicillin generic - order ipratropium generic buy ipratropium without a prescription

Odgovori ⇾

yw0vb Postavljeno 19-06-2025 05:41:05

inderal sale - methotrexate pills methotrexate 2.5mg cost

Odgovori ⇾

xq7tp Postavljeno 16-06-2025 21:24:29

domperidone over the counter - buy flexeril for sale flexeril canada

Odgovori ⇾

1qdvt Postavljeno 14-06-2025 22:25:46

rybelsus 14 mg usa - periactin 4mg for sale oral periactin 4mg

Odgovori ⇾

i98ro Postavljeno 13-06-2025 10:14:26

buy zithromax 250mg without prescription - tindamax 300mg generic buy flagyl 400mg without prescription

Odgovori ⇾

can i take flagyl and amoxicillin at the same time Postavljeno 11-06-2025 17:44:53

This is a question which is in to my verve… Numberless thanks! Faithfully where can I notice the contact details due to the fact that questions?

Odgovori ⇾

cheap soft cialis Postavljeno 09-06-2025 23:25:03

This is the compassionate of scribble literary works I rightly appreciate.

Odgovori ⇾

iaalr Postavljeno 06-06-2025 11:30:16

how to buy generic clomid tablets clomiphene for sale in mexico cost of generic clomid where can i buy generic clomiphene cost generic clomid without insurance can i get cheap clomiphene without dr prescription clomid sale

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.