Politika

DPS: Da li je javno saopšteni stav urednice emisije “Naglas” ujedno i stav nacionalnog Javnog servisa?

(15 riječi)

U emisiji „Naglas“, emitovanoj na TVCG 1 sedmog februara 2022. godine došlo je do povrjeđivanja osnovnih profesionalnih principa, standarda i novinarske etike od strane urednice navedene emisije i novinarke gospođe Marije Marković, saopšteno je iz Medija centra Demokratske partije socijalista Crne Gore (DPS).

Kako navode u saopštenju, ona je u sinoćnjoj emisiji nedvosmisleno saopštila: „Dobili smo Vladu koja nije krala, nije pljačkala, nije ubijala, pa nam opet nije bilo dovoljno“.

Takva izjava, dodaju iz DPS-a, po sadržini i karakteru predstavlja stav novinarke kojim se krši objektivnost novinarstva. Kontekst izrečenog sugeriše javnosti teške optužbe na račun prethodne vlasti.

“Smatramo da je time napravljen niz prekršaja i povreda. Prije svega prekršen je član 9. stav 12. Zakona o nacionalnom javnom emiteru Radio i televizija Crne Gore koji upućuje obaveze i odgovornosti, te obavezuje na nepristrasno, tačno, blagovremeno, razumljivo i uravnoteženo informisanje o domaćim i međunarodnim dešavanjima od javnog interesa. Takođe, povrijeđena su neka od osnovnih načela Kodeksa novinara/novinarki, da kredibilitet novinara/novinarki i novinarske profesije počiva na profesionalnom poštenju, integritetu i znanju, i zloupotrebljeno sljedeće načelo koje propisuje da novinar/novinarka mora biti kritički posmatrač nosilaca društvene, političke i ekonomske moći kada izvještava o njima u interesu javnosti”, kazali su u saopštenju.

Na osnovu svega navedenog, oni poručuju da od generalnog direktora RTCG Borisa Raonića i menadžmenta zahtijevaju izjašnjenje da li je javno saopšteni stav urednice emisije “Naglas” i stav nacionalnog Javnog servisa.

“Ukoliko je riječ o individualnom političkom mišljenju urednice, od Raonića tražimo da u centralnoj informativnoj emisiji Dnevnik 2 izvinjenje svim vladama na koje su se odnosili teški kvalifikativi. Takođe, zahtijevamo sankcionisanje pomenute urednice iz edukativnih razloga, jer je riječ o profesionalnom posrnuću koje ta medijska kuća, zbog građanki i građana koji je finansiraju, ne smije da baštini”, zaključuje se u saopštenju.



Povezani članci...

4 Komentara

비아그라약국 Postavljeno 01-02-2023 02:53:32

The shadow is a happy place. Yes비아그라 처방, it is a desert. For reasons,

Odgovori ⇾

비아그라사이트 Postavljeno 31-01-2023 19:01:23

This is a paradise for playing. Even if you wander in the desert with weeds, you can't get lost비아그라구매

Odgovori ⇾

시알리스사이트 Postavljeno 31-01-2023 16:28:19

Even if we look for beauties everywhere and infiltrate the시알리스처방 warmth into our ice and branches,

Odgovori ⇾

비아그라구매 Postavljeno 30-12-2022 21:09:44

The blooming bud is an infinite spring breeze. It is worth ice, listen to them비아그라.

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.