Dokolica

Bojović: Biranje crnogorskog mitropolita u Beogradu pokušaj krađe identiteta i istorije Crne Gore

(15 riječi)

Autonomija koju je mitropolit Amfilohije zagovarao, dodaje, bila je samo lični interes

U Hramu Svetog Save na Vračaru, pod predsjedništvom patrijarha srpskog Porfirija, počeo je radni dio zasijedanja Sabora Srpske pravoslavne crkve, na kome će se izabrati mitropolit crnogorsko-primorski. Vikarni episkop CPC Boris Bojović smatra da je biranje crnogorskog mitropolita u Beogradu pokušaj krađe identiteta i istorije Crne Gore. 

„Mitropolija crnogorsko-primorska je dio SPC, to piše i u Ustavu SPC. Zvanična država crnogorsko-primorske eparhije je Srbija. Oni već decenijama pokušavaju da se lažno predstave kao mitropolija crnogorska, što nije tačno, jer mitropolija crnogorska je Crnogorska pravoslavna crkva. To je pokušaj krađe identiteta i istorije. Sama činjenica da se mitropolit bira u Beogradu govori da je taj dio crkve zavisan od Beograda i Beogradske patrijaršije”, rekao je on za Gradski radio. 

Autonomija koju je mitropolit Amfilohije zagovarao, dodaje, bila je samo lični interes. 

„Za CPC izbor u Beogradu nema neki značaj, sem da vjernici Mitropolije crnogorsko-primorske jednom za svagda kažu da su vjernici SPC. Mitropolit Amfilohije je pokušao da napravi autonomiju crkve, ali ne radi vjernika i crkve, već sebe radi i radi svoje koristi”, navodi Bojović. 

Ugovor sa SPC ne treba potpisati, ističe, dok je ugovor sa CPC kao domicilnom crkvom suvišan. 

„Kao jedina domicilna crkva crnogorskog pravoslavnog naroda, predložili smo da se i sa nama potpiše Temeljni ugovor, iako znamo da se sa domicilnim crkvama ne potpisuje ugovor. Svi ugovori koji se potpišu mogu biti raskinuti. Slično je i sa izmjenama zakona. Nadam se da će se jednog dana izmijeniti zakoni i da će sva imovina MCP biti upisana na državu, što je i bio slučaj sa Knjaževinom Crnom Gorom. U tom slučaju crkva može biti samo korisnik”, kazao je Bojovic za Gradski radio.



Povezani članci...

11 Komentara

t65f5 Postavljeno 21-06-2025 08:49:39

amoxicillin pill - order ipratropium 100 mcg online cheap combivent 100mcg pill

Odgovori ⇾

59yk6 Postavljeno 18-06-2025 11:09:01

buy inderal 10mg generic - buy inderal 10mg pills oral methotrexate 5mg

Odgovori ⇾

11nie Postavljeno 16-06-2025 10:54:49

purchase domperidone - order cyclobenzaprine 15mg for sale flexeril ca

Odgovori ⇾

835vi Postavljeno 14-06-2025 11:27:41

buy semaglutide generic - order periactin 4 mg online cheap buy periactin online cheap

Odgovori ⇾

cqf1p Postavljeno 12-06-2025 23:39:18

zithromax 500mg over the counter - tetracycline 500mg without prescription buy metronidazole cheap

Odgovori ⇾

can you take flagyl for a yeast infection Postavljeno 11-06-2025 02:35:05

This is the tolerant of post I recoup helpful.

Odgovori ⇾

quality cheap meds pills cialis Postavljeno 09-06-2025 08:19:46

With thanks. Loads of erudition!

Odgovori ⇾

a5kbx Postavljeno 04-06-2025 01:01:45

where to get generic clomiphene pill can i buy cheap clomid can i purchase clomid without rx get clomiphene without insurance clomid uk buy can i purchase generic clomid without rx how to buy clomid without dr prescription

Odgovori ⇾

MpnTCzEt Postavljeno 06-08-2023 08:52:52

levitra generique occasion HeГў s out at least for the preseason and beyond that indefinitely

Odgovori ⇾

floache Postavljeno 19-05-2023 06:15:10

All patients who participated in this study signed an informed consent after being informed about the terms and issues of the study buy cheap generic cialis uk

Odgovori ⇾

ensusty Postavljeno 15-03-2023 07:18:52

how should i take viagra for best results When travelling overseas, and in 2016 1

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.