•   Četvrtak,Novembar 21.
  • Kontakt
Korona i dokolica

Poslanik u hrvatskom Saboru: Vjerujem u crnogorske zelenaše, u crnogorske komite

(15 riječi)

Poslanik Ante Prkačin govorio je povodom 21. maja, Dana nezavisnosti Crne Gore u hrvatskom Saboru.

Njegov govor prenosimo integralno:

"Danas je 21. svibnja, dan nezavisnosti nama prijateljske Crne Gore, ili barem onog dijela koji je nama prijateljski, i iz tog razloga sam ja pred sebe stavio crnogorsku državnu zastavu.

Ja ću časnim Crnogorcima čestitati ne na danu državnosti, već na danu nezavisnosti. Istodobno ću izraziti i žalost zbog vrlo teške situacije u Crnoj Gori i zbog velikih problema s kojima se Crnogorci suočavaju u ovo vrijeme. Ovo iznošenje stajališta biti će usmjereno prvenstveno na one koji su činili zlo i zločin prema Crnogorcima i Crnoj Gori. Jer, nije to običan problem. Ponosita Duklja ne proživljava obične probleme nego jednu ozbiljnu tragediju, ali ja vjerujem u crnogorske Zelenaše, u crnogorske komite, odnosno današnje demokrate i patriote, i u to da će oni ovaj meč dobiti.

Zbog čega se događa u Crnoj Gori to što se događa? Pa to je vrlo jednostavno. Događa se iz razloga što je Crna Gora granično povezana sa Srbijom. Da nije granično povezana sa Srbijom, nikakvih problema ne bi bilo i zbog toga srpski imperijalizam, srpski fašizam i srpska megalomanija posebno puca po Crnoj Gori. Na koncu, isto smo osjetili i mi Hrvati, isto su i slično osjetili Makedonci, isto i slično kosovski Albanci, itd.

Danas ću pokušati, iako sam u fragmentima govorio o odnosu Srbije i Crne Gore, skrenuti pažnju na najbitniji dio suživota Srbije i Crne Gore. On je vezan uz I svjetski rat. Mjesec dana nakon sarajevskog atentata Austrija objavljuje rat Srbiji. Crna Gora isti čas ili vrlo brzo najavljuje rat Austriji i junački brani Srbiju i srpske interese. Čuvene su bitke oko Mojkovca 6. i 7. siječnja 1916. g. kad crnogorska vojska štiti odstupnicu srpskoj vojsci da može pobjeći prema Skadru i odatle na Krf.

Srpska vojska planirajući bijeg istodobno planira i uništenje crnogorske vojske, jer Crna Gora je od Austrije dobila sve moguće koncesije, ponuđena joj je financijska potpora, ponuđen joj je čak i Skadar, samo da se ne miješa u rat. Zbog Srbije se Crna Gora uključuje u rat, a u znak zahvalnosti Srbija 26. studenog 1918., u sramnoj Podgoričkoj skupštini, uzima Crnoj Gori državu i državnost, uzima nacionalnost, uzima i Crnogorsku pravoslavnu crkvu, dakle, potpuno uništava crnogorsku državu.

Crnogorska država se počinje obnavljati 13. lipnja 1941. g. Prošli put sam govorio o zločinstvima partizanskog pokreta Josipa Broza Tita ovdje, u Hrvatskoj, međutim, njegovo sudjelovanje i njegov doprinos Crnoj Gori je sasvim drukčiji. Da sam Crnogorac, ja bih s velikom pažnjom o njima govorio jer sudjelovali su i u početku obnavljanja crnogorske državnosti. I što se dalje događa? Obnovi se djelomice u Jugoslaviji crnogorska državnost, a 2006. g. na današnji dan proglašena je nezavisnost. Nezavisnost Crne Gore je čak i prošla. Ali, kad je dirnuto u interese Srpske pravoslavne crkve, počele su žestoke bitke. I da nije slučajno bilo izbora i pobjede prosrpske struje, vjerujem da bi u Crnoj Gori dogodio i rat.

Međutim, što danas želim s ovog mjesta poručiti? Mi moramo pozvati europarlamentarce ovdje, objasniti im što se događa u Crnoj Gori, jer u Crnoj Gori je na djelu pokušaj donošenja novoga zakona o popisu stanovništva, odnosno novog zakona o državnosti po kome bi jedno 40 tisuća necrnogoraca dobili crnogorsko državljanstvo, a 30 tisuća Crnogoraca bi izgubili državljanstvo a time bi se nastavilo nestajanje Crne Gore kao država.



Povezani članci...

2 Komentara

SIcLGs Postavljeno 11-07-2023 12:28:06

However, a new lump may be cancer, so any new lump must be reassessed in the same way as the original lump buy generic cialis online cheap

Odgovori ⇾

Scietty Postavljeno 14-03-2023 10:03:07

buy clomiphene online Ten ОјM ATRA was used because in many studies SH SY5Y cells are treated with this concentration of ATRA in order to study its action 31, 32, 33, 34

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.