Društvo

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Crnogorski rukometaši pobijedili u Prištini!

(15 riječi)

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Prištini selekciju Kosova 27:22 (13:10), u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj.

(Foto: RSCG)

Crnogorski rukometaši dobili su i prvi međusobni duel (32:25) i drugim trijumfom ostali u trci za plasman na šampionat.

Domaćin je samo jednom bio u vođstvu (7:6) u 18. minutu, nakon čega su izabranici selektora Zorana Roganovića napravili seriju od 4:0 za vođstvo od 10:7.

Razlika je u 27. iznosila četiri (12:8), a u 48. minutu pet golova (21:16), koliko je i bilo na kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bili su Vasko Ševaljević i Miloš Božović sa po pet, dok su po četiri gola postigli Branko Vujović i Nemanja Grbović.

U kosovskoj selekciji najbolji je bio Drenit Tahirukaj sa sedam pogodaka.

U drugom meču šeste grupe Švedska je kao gost savladala Rumuniju 31:23 i zadržala maksimalan učinak.

Crnogorski rukometaši 30. aprila ugostiće Švedsku, dok će im u posljednjem meču kvalifikacija, 2. maja protivnik biti selekcija Rumunije.