Društvo

KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Ajkule ubjedljive protiv Holandije, još korak do Tokija

(15 riječi)

Crnogorski vaterpolisti došli su na korak do plasmana na Olimpijske igre u Tokiju.

(Foto: Orange Pictures)

“Ajkule” su u četvrtfinalu kvalifikacionog turnira u Roterdamu savladale Holandiju  13:7 i potrebna im je još jedna pobjeda za mjesto na Igrama u Japanu.

Sjajno su izabranici Vladimira Gojkovića započeli današnju utakmicu, dobili prvu četvrtinu 4:0, a na početku druge golčinom Leke Ivovića stigli do 5:0.

Neočekivano je Holandija potom dala tri brza gola i potom konstantno prijetila našem timu.

Uspijevali su da dođu do najviše minus dva u odnosu na Crnu Goru u nekoliko navrata, ali ne i da ugroze pobjedu “ajkula”.

Naši momci nisu dozvolili neizvjesnost i rutinski su priveli meč kraju.

U našem timu istakli su se Ivović sa tri, dok su Vidović, Ukropina i Brguljan dali po dva pogotka.

U polufinalu kvalifikacionog turnira igraće sa pobjednikom meča Hrvatska – Gruzija, koji se igra večeras od 18 sati.

Plasman na Igre u Tokiju izboriće tri najbolje ekipe iz Roterdama, što znači da će u slučaju pobjede u polufinalu, osigurati četvrti uzastopni nastup na Olimpijskim igrama.

tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

13:7 – Ivović iz peterca, sve je odlučeno, velika prednost naših “ajkula”.

12:7 – Stefan Vidović pogađa, Crna Gora je pred pobjedom, još pet minuta do kraja.

11:7 – Vlado Popadić daje gol, naši grabe ka trijumfu!

TREĆA ČETVRTINA:

Održava naš tim sigurno vođstvo, iako Holanđani konstantno prijete. Ipak, plus tri pred završnu četvrtinu imaju izabranici Vladimira Gojkovića.

10:7 – Jansen daje gol dvije sekunde prije kraja treće četvrtine.

10:6 – Aleksa Ukropina daje važan pogodak, opet naši idu na plus četiri. Finiš treće četvrtine.

9:6 – Stefan Vidović poentira za plus tri.

8:6 – Gol sa igračem više postiže Venhuis.

8:5 – Važan gol Ivovića, opet idemo na plus tri.

7:5 – Drugi gol Jansena, opet domaćin prijeti.

7:4 – Van Ijperen daje gol za Holandiju, prvi u trećoj četvrtini.

DRUGA ČETVRTINA:

Sigurno vođstvo “ajkula” na polovini utakmice i pored pada na početku druge četvrtine, kada je Holandija za kratko vrijeme dala tri gola.

7:3 – Drugi gol kapitena Brguljana, opet naši momci prave veću prednost.

6:3 – Prekidaju naši seriju rivala, gol Marka Petkovića u akciji sa igračem više,

5:3-  Domaći su se razigrali, Jansen smanjuje na 5:3.

5:2 – Dva brza gola Holanđana, sada je pogodio Vinkelhorst.

5:1 – Lindhut daje prvi gol za Holandiju.

5:0 – Nastavlja se serija “ajkula”, efektan gol Aleksandra Ivovića.

PRVA ČETVRTINA:

Sjajna četvrtina “ajkula”, ubjedljivih 4:0 i već sada se može naslutiti pobjednik.

4:0 – Aleksa Ukropina u akciji sa dva igrača više, 17 sekundi do kraja prve četvrtine.

3:0 – Brguljan, gol sa igračem više, odličan početak našeg tima.

2:0 – Asistencija Ivovića i lagana realizacija tinejdžera Vasilija Radovića.

1:0 – Spajić je odlično reagovao, nakon što je izblokiran šut Brguljana.

Naš nacionalni tim bio je sjajan u grupnoj fazi, upisao četiri sigurne pobjede i sa prve pozicije dočekao mečeve odluke.

Holandija ne bi trebalo da predstavlja preteškog rivala za “ajkule”, koje će u polufinalu, ukoliko opravdaju ulogu favorita, igrati sa pobjednikom duela Hrvatska – Gruzija.