Društvo

Titograd protiv Zete stigao do prve ,,trojke“ ove sezone

(15 riječi)

Fudbaleri OFK Titograda konačno su zadovoljni napustili teren - ,,romantičari“ su u meču nikad većeg imperativa uspjeli da savladaju Zetu (1:0) golomMrvaljevića, čime su stigli do prvog trijumfa u sezoni i tek druge pobjede u 2020.godini, a prve nakon trijumfa protiv Iskre 21.juna, što znači da se na uspjeh na Starom aerodromu čekalo tačno 101 dan!

Titograd je dolaskomNikole Rakojević,,živnuo“, pokazao mnogo bolji ritam u dva-tri meča, ali nije imao sreće, posebno protiv Budućnosti i Petrovca, da bi konačno protiv Zete dobru partiju ,,naplatio“ pobjedom, čime su ,,romantičari“ najavili buđenje iz krize i bijeg sa začelja tabele.

Gosti iz Golubovaca djelovali su dobro na sredini, prijetili često iz kontri ili nakon individualnih akcijaJamoe, NijaveđijaiKalezića, pa je djelovalo da bi Zeta bila zadovoljna i bodom, a iako je prvi crnogorski šampion dugo meč držao na ,,nuli“, domaćin je u 53.minutu preko sve boljeg Mrvaljevića usio da dođe do važnih bodova...

Inače, Zeta je priprijetila na startu dva puta preko Kalezića (u 5. i 11.minutu), ali je oba putaSpasojevićdobro reagovao. Titograd je imao veći posjed, ali je teško dolazio do pozicije da ugrozi rivala, a šansu je dočekao u 14.minutu, kada jeNovovićdobro pronašao Mrvaljevića, koji je šutirao preko gola. Mladi centarfor imao je idealnu šansu osam minuta kasnije, nakon što mu je odlično asistiraoPopović, ali je bio neprecizan. Zeta je bila prinuđena da pravi jači defanzivni blok, da stavi poseban akcenat na krila domaćih, ali je u finišu prvog poluvremena mogla do prednosti, ali Nijaveđi, te Jamoa, koji je zakasnio na sjajnu loptuKalezića, nijesu iskoristili svoje šanse.

Rakojević je imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu, koji su u nastakvu djelovali znatno ofanzivnije. I, već u 53.minutu, nakon dubinske lopte Mrvaljević je ušao u šesnaesterac sa desne strane i majstorski loptu poslao pod prečku – 1:0. Bilo je jasno da će Zeta morati da se otvori, a samim tim domaćin imati više prostora da ih ugrozi. I, samo u nekoliko minuta Titograd je imao dvije šanse prekoKalezićada udvostruči prednost – prvo nakon nesigurne intervencijeMrvaljevića, a zatim nakon sjajne lopte Popovića. Trebalo je vremena Zeti da se oporavi, ali je samo u periodu od 60. do 75.minuta napravila kakav takav pritisak, kada su Nijaveđi iMilojkobili u šansama, ali je Spasojević pokazao sjajnu formu.

Dobra igra na sredini terena Titograda i sjajno formacijsko postavljenje učinili su da domaći tim bez većih problema do kraja održi prednost i na kraju konačno dođe do pobjede, koja bi trebala da najavi izlaz iz duboke krize.