•   Ponedeljak,Decembar 15.
  • Kontakt
Društvo

Dodijeljena priznanja za najbolje medijske sadržaje koji promovišu turizam Crne Gore

Inspirativne priče o Crnoj Gori obilježile ovogodišnji konkurs NTOCG

(15 riječi)

(Foto: NTOCG)
Nacionalna turistička organizacija Crne Gore svečano je uručila priznanja autorima najboljih medijskih radova koji su obilježili Konkurs za medijske sadržaje koji promovišu turizam Crne Gore u 2025.godini.

Nagrada za najbolju TV emisiju dodijeljena je Lazaru Raduloviću, autoru emisije Feel Alive , koji je kroz reportažu o Kolašinu, prema ocjeni komisije, na izuzetno inspirativan način predstavio ljepote sjevera Crne Gore.

Komisija je, zbog visokog kvaliteta pristiglih radova, odlučila da u ovoj kategoriji dodijeli i posebno priznanje za drugorangirani TV prilog, koje je pripalo Suzani Ćetković, novinarki TV Vijesti, za prilog o planini Hajla emitovan u emisiji Boje jutra.
Nagrada za najbolji novinarski članak pripala je Damiri Kalač, novinarki i osnivačici specijalizovanog planinarskog portala Maja.team, za tekst o planinarenju koji na jedinstven i emotivan način približava čitaocima različite aspekte prirodnih ljepota, aktivnog odmora i posebnog doživljaja boravka u crnogorskim planinama.

Predsjednik Izvršnog odbora Nacionalne turističke organizacije Crne Gore, Miško Radjenović, uručio je priznanja dobitnicima, ističući važnost njihovog doprinosa u promociji Crne Gore kroz savremene i kvalitetne medijske formate.
Direktorica Nacionalne turističke organizacije Crne Gore, Ana Tripković Marković, istakla je da pristigli radovi potvrđuju koliko je kvalitetan medijski narativ važan za isticanje turističkih vrijednosti Crne Gore. Kako je naglasila, autori koji su ove godine nagrađeni izdvojili su se „posvećenošću, inovativnošću i sposobnošću da ljepote, kulturu i način života u Crnoj Gori predstave na način koji inspiriše“.

Direktorica NTO CG je dodala da radovi nagrađenih autora imaju „mjerljiv i dugoročan doprinos jačanju prepoznatljivosti Crne Gore na turističkom tržištu“, te poručila da svaka dobra priča o Crnoj Gori ima potencijal da postane pozivnica svijetu.
Na kraju je istakla da će NTOCG „nastaviti da podržava profesionalne i kreativne stvaraoce, uz zahvalnost novinarima na posvećenosti i doprinosu promociji Crne Gore“.


Konkurs NTOCG za medijske sadržaje koji promovišu turizam u 2025. godini doprinio je jačanju saradnje sa autorima koji se kroz svoj rad bave temama od značaja za turistički sektor, ističući važnost savremenog i kvalitetnog medijskog predstavljanja Crne Gore.

NTOCG ostaje posvećena saradnji sa medijskom i kreativnom zajednicom, uvjerena da se najljepše priče o Crnoj Gori tek spremaju da budu ispričane.



Povezani članci...

0 Komentara

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.