Istorija

Mihailo: Namjera crnogorskih vlasti da usvoji rezoluciju o genocidu u Jasenovcu govori o kolonijalnom statusu Crne Gore

(15 riječi)

Namjera crnogorskih vlasti da usvoji rezoluciju o genocidu u Jasenovcu, i pored činjenice da je srpska skupština u Beogradu, na čijem je dnevnom redu dva puta bila, nije usvojila, govori o kolonijalnom statusu Crne Gore. Njeni kolonijalni guverneri, oličeni u najvišim državnim adresama i cijeloj aktuelnoj vlasti, negiraju genocid u Srebrenici, i tim prijedlogom rezolucije o genocidu u Jasenovcu, ustvari, rugaju se srebreničkim žrtvama. Istovremeno, uslužno demonstriraju, ne samo kolonijalni status Crne Gore, nego i namjerno ruše dostojanstvo naše zemlje i kopaju rovove između Crne Gore i Hrvatske, odnosno, Bosne i Hercegovine, puneći ih mržnjom uperenom protiv Hrvata i Bošnjaka, koji su nam činjeli i čine samo dobro. U Srebrenici je bio genocid. Ubijeno je preko 8000 Bošnjaka. Bila je to namjera da se uništi cijela jedna populacija islamske vjere, što je i urađeno, zbog čega se  neporecivo radi o genocidu. Naredbodavci i izvršioci su pravosnažno osuđeni u Hagu.

Genocidna politika je u srži svetosavlja i svetosavske doktrine, na kojoj se temelji velikosrpska državna ideja, oličena u takozvanom Srpskom svetu, koji podriva ustavne temelje Bosne i Hercegovine i Crne Gore, s konačnom namjerom da ih anektira. Ono je katalizator genocidne ideje da na tim teritorijama treba da se uklone svi narodi osim Srba. I osnivač dinastije Nemanjića, Simeon Nemanja, u 12. vijeku, genocidom se riješio bogumaila, mahom bosanskih, na koga se referiraju sve savremene srpske vlasti. Nije to prvi put da beogradska vlast poseže za genocidom. Genocid je primijenjen prema Crnogorcima koji se nijesu 1918. godine povinovali beogradskom krvavom režimu, da se nacionalno preoblikuju u Srbe i Crnu Goru transformišu u teritoriju preko koje će Srbija dobiti izlaz na more. Brutalno su ubijene hiljade Crnogoraca i toliko je popaljeno domova. Ta ideja je proizvela genocid u Šahovićima, u novembru 1924. godine. Da bi ekstazu doživjela u januaru 1943. godine. Ova ideja je u Sandžaku, na način da izazovu što veću bol kod žrtava, ubila preko 9000 srpskih i crnogorskih građana muslimanske vjere. Pedeset godina kasnije, nastavili su ubijanjem Bošnjaka u Bukovici kod Pljevalja i rušenjem njihovih kuća, 1993. godine. I ponovo se od 2020. godine nadvija genocidni oblak nad Crnom Gorom. 

Molim se bogu velikome i pozivam crnogorske vlasti da se urazume, priznaju činjenice, spasu dušu, i državni brod usmjere trasom kojom hodaju sve civilizovane evropske države. A građane pozivam da ustanu u odbranu ljudskosti i civilizacije na ovom prostoru, kojima se prijeti ovakvim odnosom crnogorskih vlasti prema genocidu u Srebrenici.

 

Arhiepiskop Cetinjski i Mitropolit Crnogorski

Mihailo



1 Komentara

Грачаница Postavljeno 25-05-2024 23:23:41

Попе Миро, нијеси тако зборио у интервјуу римској републици '92.?

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.