Društvo

Njemacko - Crnogorski poslovni klub prosirio Upravni odbor sa dva nova člana i izabrao novog predsjednika Kluba

(15 riječi)

(Foto: Njemački klub)

Na Vanrednoj Skupštini Udruzenja, koja je održana 11.12.2023 godine, Njemačko-crnogorski poslovni klub je imenovao dva nova člana Upravnog odbora, čime je postojeći odbor proširen sa pet na ukupno sedam članova.

Za nove članove izabrani su Martin Leberle, (NLB Banka) i Wolfram Zeihe, (Advokatska kancelarija Prelević).

Martin Leberle je izabran za novog predsjednika Udruženja koji je istovremeno i predsjednik Upravnog odbora. Gospodin Leberle je predsjednik Upravnog odbora NLB banke i posjeduje dugogodišnje  bogato bankarsko iskustvo, saopšteno je iz Njemačko-crnogorskog poslovnog kluba.

NJ. E.  Peter Felten, ambasador Njemačke u Crnoj Gori je istakao u svom izlaganju da su “ekonomske veze - investicije i trgovina - temelj  bilateralnih odnosa između naših dviju zemalja, Crne Gore i Njemačke, i razvoj ovog temelja istovremeno može doprinijeti napretku Crne Gore na putu ka EU - cilju koji njemačka savezna vlada snažno podržava, riječima i djelima. Za razvoj ovih ekonomskih odnosa Njemacko -Crnogorski poslovni klub može pružiti značajan doprinos”.

Njemačko-crnogorski poslovni klub  predstavlja vodeću asocijaciju koja okuplja njemačke kompanije koje posluju u Crnoj Gori, kao  i crnogorske kompanije i pojedince koji su poslovno orjentisani na saradnju sa Njemačkom.

Težnja Njemacko -Crnogorskog poslovnog kluba je da pruzi doprinos ukupnom  ekonomskom i drustvenom razvoju zemlje kroz unapredjenje poslovnog ambijenta i stvaranje uslova sa sigurno i predvidljivo poslovanje.

Nova energija kroz promjene u kadrovskoj strukturi ce osvjeziti i ojacati rad kluba sa ciljem njegovog smjelijeg i jačeg pozicioniranja kako u Crnoj Gori, tako i šire.

0 Komentara

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.