Društvo

Poker "sokola" protiv Kipra za plasman u Ligu B, pogadjali Jovetić, dva puta Boljević i Mugoša

(15 riječi)

Predvođeni nadahnutim Stevanom Jovetićem, “sokoli” su fenomenalno odigrali meč odluke i do vrha napunili mrežu rivala.

Pitanje pobjednika izabranici Faruka Hadžibegića riješili su već u prvom poluvremenu.

Najprije je pogodio Jovetić i to na centaršut Marka Vukčevića, a onda je uslijedio blic-krig Aleksandra Boljevića.

Član Standarda je duplirao vođstvo nakon kontranapada i asistencije Seada Hakšabanovića, a nedugo zatim je povećao na 3:0 nakon odličnog pasa Jovetića.

Konačan rezultat, nakon nove asistencije Jovetića, postavio je Stefan Mugoša.

Crna Gora je nastup u C1 diviziji okončala sa četiri pobjede, remijem i porazom.

Ukupno 13 bodova za “sokole” koji su tako u velikom stilu obezbijedili odlazak u viši rang najmlađeg Uefinog takmičenja.

Takav scenario je našoj selekciji pružio i mogućnost plasmana u baraž za Mundijal u Kataru 2022. godine.

Crna Gora – Kipar 4:0Jovetić 14, Boljević 25, 28, Mugoša 60

Tok utakmice:

90.minut – Igraće se još 180 sekundi.

89.minut – Stativu pogađa Pitas, malo sreće za našu selekciju.

87.minut – Dobar pokušaj Kosovića, umalo da Crna Gora dođe i do petog pogotka.

80.minut – Bez većih uzbuđenja protiče drugo poluvrijeme na stadionu pod Goricom. Crna Gora kontroliše igru i rezultat i sve je bliže ovjeravanju B divizije.

71.minut – Završen je meč i za Mugošu, šansu dobija Islamović. Umjesto Boljevića ulazi Jovović, dok je Radunović zamijenio Šćekića.

68.minut – Požutio je i Vujačić.

62.minut – Reaguje Hadžibegić. Savićević ulazi umjesto Jovetića, Kosović takođe dobija šansu, izašao je Bakić.

60.minut – GOOOOL! Ono što mu nije uspjelo maločas, jeste sada. Mugoša koristi kolosalnu šansu i povećava prednost naše selekcije na 4:0. Nova asistencija za Jovetu, upisao je dvije uz gol. Kakva partija…

58.minut – Akcija utakmice nažalost nije rezultirala četvrtim pogotkom Crne Gore. Ponovo je sve započeo Jovetić, Boljević je utrčao iz drugog plana i odložio loptu Mugoši koji ne uspijeva da nađe put do gola. Šteta…

53.minut – Prvi pokušaj u nastavku imali su “sokoli”, udarac Hakšabanovića gotovo iz mrtvog ugla odbranio je golman Kipra.

48.minut – Žuti karton dobio je Bakić.

46.minut – Nastavljen je duel, nema promjena u sastavu crnogorske selekcije.

U duelu Luksemburga i Azerbejdžana mreže miruju.

Poluvrijeme – Igra i rezultat iz snova za sokole nakon 45 minuta igre na našem najvećem stadionu. Odavno Crna Gora nije odigrala bolje, pa zasluženo vodi sa 3:0. Jovetić je načeo Kiprane, a onda su uslijedila dva gola Boljevića.

44.minut – Pokušavaju Kiprani da smanje zaostatak, ali Mijatović zasad na visini zadatka.

41.minut – Snažan, ali ne i precizan udarac Kusulosa.

28.minut – GOOOOL! Blic-krig Boljevića. Fenomenalan pas Jovetića, a Boljević još jednom koristi izvanrednu priliku. Sada je naš ofanzivac bio vrlo pribran, obišao je golmana prilikom prijema, pa rutinski pogodio za visokih 3:0.

25.minut – GOOOL! Crna Gora je duplirala vođstvo. Brza kontra “sokola”, sjajna asistencija Hakšabanovića kojom je lansirao Boljevića, a član Standarda ne griješi u situaciji 1 na 1 sa golmanom Kipra.

24.minut – Dobro se razvijao kontranapad Kipra, međutim odlično reaguje Vujačić.

19.minut – Solidno je gađao Mugoša, ali je lopta pogodila defanzivca Kipra i završila pored stative.

16.minut – Žuti karton za Jovetića.

14.minut – GOOOOL! Crna Gora stiže do prednosti. Nakon sjajnog centaršuta Vukčevića, Jovetić sa pet metara glavom trese mrežu Kiprana.

11.minut – Velika šansa za Kipar. Kakulis je bio neuporedivo brži od Simića, ali srećom Mijatović brani šut napadača gostiju.

4.minut – Bespotrebno je komplikovao Mijatović, umalo da iz bezazlene situacije gosti dođu da prilike da ugroze naš gol.

1.minut – Počela je utakmica, igra se bez prisustva publike.

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović – M. Vukčević, Vujačić, Simić, Marušić – Šćekić, Bakić, Boljević, Hakšabanović – Mugoša, Jovetić.

Kipar:  Demetriu – H. Kirjaku, Laifis, Šelia, T. Joanu – Kusulos, Artimatas, Kastanos – Pitas, N. Joanu, Kakulis.

Najava:

Tim Faruka Hadžibegića će se plasirati u viši rang ako ostvari trijumf, možda mu bude dovoljan i remi u slučaju da Luksemburg (koji ima bod manje i bolji međusobni skor od Crne Gore) ne opravda ulogu favorita u duelu sa Azerbejdžanom.

Uoči posljednje runde, Crna Gora na vrhu ima deset bodova, Luksemburg je osvojio devet, Azerbejdžan ima pet, dok je Kipar na začelju sa četiri boda.

Večerašnji meč nosi i dodatni značaj. U slučaju da izabranici Faruka Hadžibegića osvoje prvo mjesto u grupi, otvara se mogućnost plasmana u baraž za Mundijal u Kataru 2022. godine.

Duel pod Goricom bitan je i za Kiprane, koji rizikuju ispadanje u D diviziju Lige nacija.

“Sokoli” su u prvom međusobnom meču, u septembru u Nikoziji, slavili 2:0 golovima Stevana Jovetića.