Društvo

Velika pobjeda Budućnosti! Podgoričani preko Astane do 3. kola kvalifikacija za LE!

(15 riječi)

Fudbaleri Budućnosti plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope! Podgoričani su priredili veliko iznenađenje, savladali Astanu u gostima 1:0 i zakazali okršaj sa Sarajevom za neđelju dana!

Odlučujući pogodak postigao je Vasilije Terzića u 25. minutu. On je iskoristio odlično ubacivanje Petra Grbića sa lijeve strane i savladao golmana Nenada Erića.

Do kraja prvog poluvremena Kipranin Pjeros Sotiriu je dva puta bio u šansi, ali nije uspio da savladala golmana Budućnosti Miloša Dragojevića.

Podgorički golman odličnom intervencijom spriječio je da se u strijelce upiše Ivan Majevski u 50. minutu.

Za malo bio je neprezizan i rezervista Marin Tomasov u 57, kao i Tigran Barsegijan u 71. minutu.

U sudijskoj nadoknadi Igor Ivanović je bio u šansi, ali je njegov udarac završio za malo pored gola.

Crnogorski prvak u trećem kolu kvalifikacija igraće protiv Sarajeva, 24. septembra na Koševu.

Podsjećamo, Budućnost je sezonu na evropskoj sceni počela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je eliminisana u prvom kolu od Ludogoreca.

Astana - Budućnost 0:1 (0:1)

(Terzić 25')

Stadion: Astana Arena, Sudija: Muntean (Rumunija)

Žuti kartoni: Barsenjan, Sotiru, Radaković, Šimunović, Postnikov (Astana) - Dragojević, Moraitis, Mirković (Budućnost)

Sastavi:

Astana: Erić, Šimunović, Postinkov, Radaković, Šomko (Bejsebekov 50'), Maevski, Sigurjonson, Ebong (Šotkin 85'), Rotariu (Tomasov 57'), Sotiru, Barsenjan.

Budućnost: Dragojević, Ćuković, Adžić, Vukčević (Milić 9'), Sekulić, Mirković, Raičković, Terzić (Vujačić 89'), Grbić, Ivanović, Moraitis (Đuričković 95').

Tok meča

Krak, velika pobjeda Budućnosti!

Pet minuta je produžio glavni sudija.

U 83. minutu žuti karton za Mirkovića zbog simulacije.

Jako su krenuli fudbaleri Astane na startu drugog poluvremena, ali je na golu Budućnosti raspoložen Dragojević.

Nevjerovatnu šansu propustio je Sotiru u 45. minutu, sam je izašao ispred Dragojevića, ali je šutirao pored gola, sreća je bila uz Budućnost.

Budućnost povela golom Terzića u 25. minutu! Centaršut Grbića, utrčao je mladi vezista “plavih” iz drugog plana i iz čiste pozicije matirao golmana Astane.

U 22. minutu velika prilika za domaćina, centaršut sa desne strane, Rotariu je gadjao glavom, pa nogom, oba puta je liptu sa kratke udaljenosti izblokirao defanzivac gostiju.

U 9. minutu zbog povrede teren je napustio Vukčević, zamijenio ga je Milić.